Afdelingsformændene

Der er p.t. 15 aktive afdelinger i Idrætsforeningen Telefonen    
 

Afdeling

 Formand

E-mail-adresse

Badminton

(interregnum)
Gunnar Clausen

badminton@if-telefonen.dk

 

Billard

John Pedersen

billard@if-telefonen.dk

  

Bordtennis

Hardy Schantz

bordtennis@if-telefonen.dk

  

Bowling

Kim Albeck

bowling@if-telefonen.dk


Cykelmotion

Karl K. Andersen

cykelmotion@if-telefonen.dk

 

Dykning

Jon Iversen

dykning@if-telefonen.dk


Fodbold

Niels Holm        

fodbold@if-telefonen.dk


Kajak

Per Korneliussen

kajak@if-telefonen.dk


Fitness/Gym

Per Stemann Madsen

motion@if-telefonen.dk




Skydning

Rasmus Holst

skydning@if-telefonen.dk


Sportsfiskeri

Lars Thøgersen

sportsfisker@if-telefonen.dk


Squash

Anders Flygge Juul

squash@if-telefonen.dk


Svømning

Bjarne L. Olsen

svoemning@if-telefonen.dk


Tennis

Asbjørn Brygger Poulsen

tennis@if-telefonen.dk

 

Yoga og Funktionel Træning

Dorte Richter

zumba@if-telefonen.dk

                                                                                                                                            


Idrætsforeningen TELEFONEN - Aktivitetshuset Immerkær 42 - 2650 Hvidovre


Cookies